BM Sosyal Konut projesi için ürünlerimiz Komor Adaları’nda

15 Aralık 2016, Perşembe 11:46

Üstün özellikleriyle çok sayıda yapı modeli çözümü sunduğumuz Karmod Yeni Nesil Konteyner ürünlerimiz Komor Adaları’nda sosyal konut projesi için BM (Birleşmiş Milletler)’in tercihi oldu.

Doğu Afrika’da Hint Okyanusu’nda bulunan, Madagaskar ve Mozambik’le okyanus komşuluğu bulunan Komar Adaları’nda kullanılacak sosyal konutların ilk örnek kurulumları tamamlandı. Karmod’un özel geliştirdiği yeni nesil konteyner modeliyle üretilen sosyal evlerin örnek kurulumları BM İnsani Yerleşimleri Programı kapsamında Komor adalar grubunda yer alan Anjouan Adası’nda yapıldı.

Proje kapsamında örnek kurulumları yapılan sosyal konutlar Komor geneline yayılacak. Karmod, Komor’a sosyal konut üreten ilk Türk markası oldu.

Yapı güvenliği ve kalitesiyle bir çok yapı çözümünde tercih edilen Karmod yeni nesil konteyner çok sayıda üstün özelliklere sahip. Ürün, yüksek izolasyonu, paslanmaz galvaniz sac metal aksamı, boya teknolojisi, sızdırmazlık, tam dönüşümlü çevreci özellik gibi çok sayıda üstünlüğe sahip.

Karmod konteyner yapıları şantiye yapıları başta olmak üzere, ofis, okul, hastane, sosyal konut, sosyal tesis gibi çok sayıda yapı ihtiyacı için uzun ömürlü nitelikte kullanılıyor. Komor Adaları BM sosyal konut projesi için ürettiğimiz evler 42 metrekare kullanım alanına sahip olup, ülke şartlarında bir ailenin iyi şartlarda barınacağı şartlara sahip.