Konteyner Kullanım Alanları

23 Ekim 2014, Perşembe 12:46

Konteyner standart ölçülerde yapılmış alüminyum levhalarla kaplı kasalardır. İngilizcede anlamı kapalı kutudur. Konteynerler farklı amaçlar için üretilip birçok yerde kullanılabilir. Taşımacılıkta, depolamada vb. amacıyla kullanılır. Fakat genelde konteynerler yapı ve inşaat sektöründe daha fazla tercih edilir. Bunun sebebi inşaat sektöründe çalışan personelin tüm ihtiyaçlarına yönelik oluşudur. Ayrıca bu konteynerler istediğiniz yere istediğiniz anda taşıyabileceğiniz için oldukça pratiktir.

Bir konteyner birçok defa kullanılabilir. Konteynerler, yerin coğrafi özellikleri ve kullanım amacına, alanına göre tek katlı, iki katlı ve üç katlı olarak üretilebilir. Aynı şekilde büyük ya da küçük alan içinde boyutları şekillendirilebilir. Yüzey kaplamasında yanmaz levhalar kullanılmaktadır. Deprem ve yangına karşı test edilerek hazırlanmıştır.

Ayrıca artık konteyner türleri ofis konteyneri, ev konteyneri, birleşimli konteynerler ve duş konteynerleri olarak çeşitlenmiştir. Konteynerin artık bu kadar çeşitlenmesinin sebebi üretiminin hızlı oluşu, maliyetinin uygun oluşu, birden fazla kez kullanışlı olması, taşımasının kolay olması, farklı iklim koşullarına karşı dayanıklı olması, yangın, deprem vb. doğal afetlere karşı dayanıklı olması olarak sıralayabiliriz.