Muriel-Hurtis Okulu Projesi - Bobigny, Paris, Fransa

  • Kullanım Amacı : Anaokulu ve İlkokulu
  • Yapı Modeli : Yeni Nesil Konteyner
  • Yapı Adedi : 1 Blok/132 Ünite - 10 Sınıf
  • Toplam Metraj : 1.900/4.950 m2 alan üzerine (187 Öğrenci Kapasitesi)
  • Proje Yılı : 2021
  • Kullanılacak Bölge : Paris, Fransa
  • Tamamlanma Zamanı : 47 gün
Şu anda 58 misafir bu projeyi inceliyor

Paris’te 10 Derslikli Muriel-Hurtis Okul Projesini tamamladık

Fransa’da yeni nesil konteyner modeliyle inşa ettiğimiz okullara bir yenisini daha ekledik. Paris’te gerçekleştirdiğimiz yeni proje 10 dersliğe sahip olup Muriel-Hurtis Anaokulu ve İlkokulu ismi verildi.

Paris’in merkezine 9 km uzaklıkta yer alan okul Seine-Saint-Denis bölgesinin merkez şehri Bobigny’de yer alıyor. 187 öğrenci kapasiteli Muriel-Hurtis Okulunda öğrenciler 26 Nisan 2021 Pazartesi günü itibariyle ders başı yaptı. Bobigny Belediyesi tarafından Karmod’a yaptırılan okulun açılışını Beyediye’nin binalardan sorumlu Başkan Yardımcısı Christine Fave tarafından gerçekleştirildi.

Açılış günü 08:20’de okulun bahçesinde toplanan öğrenci ve velilerin yeni okul binasını ilk kez görmenin heyecanı içerisindeydiler. Bir diğer heyecanlandırıcı durum ise okulun açılışıyla Covid19 pandemisi sonrası ilk yüz yüze eğitimin gerçekleştirilecek olmasıydı. Arkadaşlarından uzun süre uzak kalmak durumunda kalan öğrenciler yeniden buluşmanın heyecanının yaşadılar.

Konteyner okula renk renk büyüleyici görsel boyama

Karmod yeni nesil konteyner modeliyle inşa edilen Fransa Ofisi’nce Muriel-Hurtis okul binası dış cephe kaplaması sonrası göz alıcı renklerle boyandı. Yeni okula il gelen öğrencilerden Luca, yeni okulu "tüm bu güzel renklerle çok güzel" bulduğunu söyledi.

İki katlı konteyner okulun ana kurulumu 47 günde tamamlandı

Karmod Fransa Ofisi’nce projelendirilen Muriel-Hurtis okul binası projesinde Karmod’un modern tesislerinde demonte sistemle üretilen 132 adet konteyner ünitesi kullanıldı. Demonte paket sistemli lojistikle karayolu taşımacılığı kullanılarak Fransa’ya sevk edilen 1.900 m2 büyüklükteki iki katlı konteyner okulun kurulumuna başlandı. 4.950 m2  büyüklükteki alan içerisin gerçekleşen ana kurulumda konteyner montajında uzman 6 kişilik ekip yer aldı ve kurulum 47 iş gününde tamamlandı.

Bina kurulumu sonrası Fransa Eğitim Bakanlığı bina standartlarına göre konteyner okulun diğer donatılarına başlandı. Dış cephede yüksek yalıtımlı sandviç panelli yeni nesil konteyner üzerine yapı estetiği açısından ekstra kompozit kaplama uygulamaları gerçekleştirildi. Dış cephe kaplama sonrası albenili estetik renklerle boyandı. Ekstra kaplama uygulamasıyla okul bina yalıtımı mükemmel seviyeye yükseltildi.

Dış kaplama devam ederken okul içerisinde ısıtma ve havalandırma sistemleri, data kablolamaları, kapı ve pencereler, mobilya yerleşimleri gibi çok sayıda uygulama gerçekleştirildi. Tüm uygulamalarla konteyner modelinin kullanıldığı Muriel-Hurtis Anaokulu ve İlkokulu okul binası toplam 95 iş gününde eğitimin hizmetine sunuldu.

187 öğrenci kapasiteli 10 derslikli iki katlı Muriel-Hurtis okulunun yerleşimi şöyle gerçekleşti: Zemin katta girişte genişçe bir resepsiyon yer aldı. Dört adet sınıf, iki dinlenme odası, temel becerileri etkinlik odası, ana sınıfı, müdür odası sağlık odası bu katta yer alan temel bölümler arasında. Zemin katta ayrıca 136 m2 büyüklükte yemekhane solonu, sağlık müdahale odası, depo ve teknik oda, çamaşırhane, temizlik personeline rezerve odalar, ısıtma odası, wc duş ve hijyen alanları ile asansör alanı yer alıyor.

Prefabrik okul binasının birinci katında ise altı adet sınıf, bir atölye etkinlik odası, okul kütüphanesi ile wc duş hijyen alanları bulunuyor.

Konteyner okula Fransa’nın atletizmde simge ismi Muriel Hurtis adı verildi

Karmod tarafından Paris’te inşa edilen okula atletizmde Fransa’nın simge ismi Muriel Hurtis - Houairi’nin adı verildi. Muriel Hurtis, Fransa’ya 2002 yılında 200 metrede hem Avrupa Salon Şampiyonası hem de Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda altın madalya kazandırarak adından söz ettirdi. 2003 yılında ise ünvanına Dünya Salon Şampiyonluğunu ekledi. Aynı yıl Dünya Atletizm Şampiyonasında bronz madalya aldı ve ülkesine 4x100 metre bayrak yarışında altın madalya kazandıran ekipte yer alarak adını ülke sporuna yazdırdı.

Projelerimiz

İşimiz Bu

Dünyanın bir ucundan diğer ucuna kadar, müşterilerimizin dünyanın yeni teknolojisi ile üretilen hazır yapı sektörüne ulaşmalarını sağlıyoruz. Proje üretim ağı takibince sizler için değer katan teknoloji ve yenilik, esnek ticari modeller ve akıllı tedarik zinciri çözümleri aracılığıyla güvenilirliği garanti ediyoruz.

Keşfet

Büyük Projelerimiz